Múzejno-pedagogické aktivity |
![]() |
![]() |
![]() |
Múzejno-pedagogické aktivity k výstaveV krajine tráv (trávnaté biómy Zeme) (12. 4. – 31. 5. 2013) Charakter aktivít: prírodovedno-vzdelávacie
1.) Pexeso „Fauna“Klasické pexeso s exponátmi zo zbierok Múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši (pre materské školy a 1. stupeň ZŠ).
2.) Pexeso „Kto kde žije“Netradičné pexeso, kde žiaci podľa opisu priraďujú živočícha k obydliu, aké si stavia v prírode (pre 1. a 2. stupeň ZŠ).
3.) „Detektív v prírode“Odlievanie a určovanie stôp rôznych živočíchov v interiéri, tvorba jednoduchého herbára (pre materské školy, 1. a 2. stupeň ZŠ).
4.) „Wranglerská akadémia“a/ Prednáška „Travinno-bylinné biómy sveta“ – prednáška o svetových spoločenstvách tráv a bylín, ich typoch ako aj stredoeurópskych lúkach. b/ Hra „CSI : Grassland“ – skupiny riešia štyri úlohy, aby určili v akom trávnatom spoločenstve sa nachádzajú: potrebné je určiť súradnice, druhy rastlín v poľnom laboratóriu, dostať živočíchy do správneho prostredia a určiť zvuky 4 živočíchov. Úspešní „absolventi“ získajú diplom prérijového vyšetrovateľa. Prednášku a jednotlivé úlohy je možné absolvovať aj zvlášť (pre 2. stupeň ZŠ, SŠ).
5.) „Travinno-bylinné biómy sveta“Prednáška pojednáva o tom, čo je savana, step a tundra, o jednotlivých typoch týchto bioklimatických pásiem ako aj o rastlinách a živočíchoch, ktoré v nich žijú. Tiež sú v nej pripomenuté hlavné typy našich lúk a dôležitosť ich ochrany (pre všetkých záujemcov, bez ohľadu na vek).
6.) „Bird Watching“Exkurzia do blízkeho okolia (podľa počasia a dohody), spojená s pozorovaním vtáctva (pre všetkých záujemcov, skupiny minimálne 5-členné).
Na aktivity je možné prihlásiť sa aj mimo výstavy. Vstupné na výstavu alebo aktivitu je 0,50 €. |