Skip to content
úzka obrazovka

široká obrazovka

Increase font size

Decrease font size

Default font size

prednastavená farba ružová farba zelená farba červená farba

Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch - Thain János Múzeum Érsekújvár 

Hlavné menu

Úvodná stránka
O múzeu
Predmet mesiaca
Expozície
Výstavy
Zbierky
Knižnice
Aktivity
Návštevníci
Kompetencie
Kontakt
————————————————————————
Mapa webového sídla
————————————————————————
Nachádzate sa tu: Úvod | Aktivity | Naša škola v minulosti
Naša škola v minulosti    PDF Tlačiť E-mail

Víťazná práca výtvarnej súťaže „Naša škola v minulosti“

V rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2020 vyhlásilo Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch výtvarnú súťaž pre žiakov druhého stupňa základných škôl, ako aj žiakov ZUŠ. Úlohou bolo pripraviť informačný panel veľkosti A2, na ktorom by bola predstavená stručná história školy s obrázkami zaujímavých udalostí, prípadne výpiskami zo školských kroník alebo fotografiami s podpismi významnejších absolventov.

Víťaznou prácou sa stal infopanel vytvorený štyrmi žiačkami 8. a 9. ročníka zo ZŠ Nábrežná. Zvolili si priestorovú formu prezentácie so siedmimi fotografickými kolážami vystupujúcimi z pozadia. Na týchto sú zobrazené rôzne aktivity žiakov školy, zoskupené do tematických celkov ako Vianoce, udržiavanie ľudových tradícii, šport, otvorenie školského roka a pod.. Všetky štyri úspešné autorky dostali od riaditeľa múzea, Mgr. Tomáša Bihariho, diplomy a hodnotné ceny.

V priebehu mesiaca november bude možné víťaznú prácu vidieť vystavenú (v medziach aktuálnych epidemiologických opatrení) v priestoroch Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch namiesto tradičného predmetu mesiaca a v priebehu decembra bude vystavená v priestoroch ZŠ Nábrežná.