Skip to content
úzka obrazovka

široká obrazovka

Increase font size

Decrease font size

Default font size

prednastavená farba ružová farba zelená farba červená farba

Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch - Thain János Múzeum Érsekújvár 

Hlavné menu

Úvodná stránka
O múzeu
Predmet mesiaca
Expozície
Výstavy
Zbierky
Knižnice
Aktivity
Návštevníci
Kompetencie
Kontakt
————————————————————————
Mapa webového sídla
————————————————————————
Aktuálna výstava    PDF Tlačiť E-mail

Srdečne Vás pozývame na novú výstavu Múzea J. Thaina v Nových Zámkoch

Aktuálna výstava

Stratené zrnká času

Termín výstavy: 28. 3. - 15. 5. 2014

Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch pozýva detských bádateľov i všetkých, ktorí sa chcú pridať k výprave za tajomstvami minulosti nášho kraja, ukrytými na výstave s názvom Stratené zrnká času. Nenáročná malá expedícia pozýva k nahliadnutiu do života ľudí, ktorí obývali naše blízke okolie pred viac ako 5 000 rokmi. Výlet do každodennosti našej dávnej histórie zažijeme spolu s presýpajkom Riškom – maskotom výstavy. Cesta do minulosti začína 28. 3. 2014. Kto sa chce pridať?

Čaká vás zaujímavá výprava do dávnych čias - od prvých roľníkov a kovolejárov doby kamennej a bronzovej, cez barbarských Keltov a Germánov doby železnej a rímskej, až k Avarom a Turkom, dobyvateľom z východu. Zoznámite sa so životom ľudí v dobe kamennej, dozviete sa aké boli prvé kovy a čo sa z nich vyrábalo i ako sa žilo barbarským Keltom u nás. Objavíte stopy antiky v našom regióne, spoznáte avarských bojovníkov i protitureckú pevnosť v Nových Zámkoch.

Výstava Stratené zrnká času prezentuje život v minulosti pomocou farebných diorám a obrázkov, doplnených archeologickými exponátmi. Súčasťou výstavy sú aj zaujímavé interaktívne úlohy, ktoré korešpondujú s jednotlivými obdobiami a kultúrami. Všetko napokon dotvárajú rekonštrukcie bývania – makety príbytkov.

Vernisáž výstavy sa uskutoční 27.3. 2014 o 16.00 hod. v priestoroch múzea na Ul. M. R. Štefánika 58. Predchádzať jej bude tlačová beseda so začiatkom o 14.00 hod. Bližšie informácie o výstave možno získať na stránke www.muzeumnz.sk a na tel. č.: 035/6400 032 alebo 035/6400 626.

Výstava končí 15.5. 2014.

Autori a kurátori výstavy:

Adrián Takáč, študent muzeológie Mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Mgr. Eszter Kovácsová, archeológ Mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. tel.: 035 6400 032

Ďalšie informácie o výstave nájdete tu.